Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Under 17 Everett 3 14 Nov 20
21 Nov 20
East Belmont
193 O Haberfield 53  W Rees 5/25 S McGlynn 3/16
def Drysdale Malcolm
72  O Haberfield 3/10 E Leishman 3/13 L Lorenzen 2/8
Winter Reserve (Winter Reserve 2) 
Under 15 Douglas 3 14 Nov 20
21 Nov 20
South Barwon Gold
110 N Winstanley 56* J Chislett 25  O Harper 5/5 C Wilson 2/9
and 3/49  J Pratt 2/11
def East Belmont Timberlake
62 A Serra 25*  N Winstanley 5/5 J Chislett 2/4
Breakwater Reserve 
Under 15 McMahon 3 14 Nov 20
21 Nov 20
Torquay Sexton
102 S Martella 46  B De Liege 2/1 H Williams 2/7 R Peoples 2/16
def by East Belmont Totton
156 R Peoples 51  T Burgess 4/25 F Clark 2/14
Polwarth Oval (Banyul-Warri Fields) 
Friday Night Under 13 Dew 4 20 Nov 20 Barrabool Gold
7/99  T Quinn 4/4
def East Belmont
3/95 O Harper 28*  L Francis 2/16
Barrabool Main Oval, Ceres 
Under 11 Hauenstein 3 20 Nov 20 East Belmont Eggleton
v Highton Jamieson
Winter Reserve (Winter Reserve 2) 
Under 11 Hauenstein 3 20 Nov 20 Grovedale Hovey
v East Belmont Noble
Grovedale Recreation Reserve 
Under 15 Cameron Midweek T20 1 24 Nov 20 East Belmont Lineker
79  O Harper 4/11
def East Belmont Baars
5/77(cc) L Lorenzen 25*  J Long 2/8
Winter Reserve (Winter Reserve 1) 
Under 17 Edwards Midweek T20 1 24 Nov 20 Modewarre/Barrabool
7/96 C McCartney 26  B Leishman 3/16
def by East Belmont O'Neill
99  T Cunningham 3/4 B Boddington 3/7
Mt Moriac Recreation Reserve (Synthetic) 
“Fulton Hogan” Girls League Stage 1 4 22 Nov 20 East Belmont
9/127  M Brady 2/4 E Emond 2/4 A Murdoch 2/9
def Grovedale Tigers
12/101  M Lee 3/2 E Denney 3/9 P Hawker 2/4 I Searle 2/9
Winter Reserve (Winter Reserve 2) 
Division 1 1sts 4 21 Nov 20 Newtown & Chilwell
121 T Meredith 48  D McMahon 4/24 CJ Ayres 2/12 DJ Moroney 2/41
def by East Belmont
7/122 L Inglis 31 H McMahon 29  S Murdoch 3/20 S Allen 2/23
KFC Oval, Queens Park (Highton)  
Division 1 3rds 4 21 Nov 20 Newtown & Chilwell
134 C Barnden 49  ML Grinter 4/20 TJ Warburton 3/19 E Leishman 2/20
def by East Belmont
9/167(cc) W Hiser 45 N Quick 31* G Ward 26  J Tegelhuter 5/25 J Royce 2/40
Queens Park (Highton) Shaw Oval 
Division 1 2nds 4 21 Nov 20 East Belmont
227 JT Diery 40 MF Freijah 39* BT Knight 38 JR McMahon 36 J Pullen 26  M Young 5/38
def Newtown & Chilwell
109 OA Hill 39  JL Monaghan 2/18 M Miller 2/19 AS Chhina 2/22 B Klein-Boonschate 2/32
Winter Reserve (Winter Reserve 1) 
Division 1 4ths 4 21 Nov 20 East Belmont
6/212(cc) CR Totton 66 DA Fiolet 62 JL Timberlake 25*  ZJ Stokes 3/48 A Hastie 2/19
def Newtown & Chilwell
9/157(cc) A Knott 39 A Hastie 32  S Field 3/22 I Jennings 3/30 TG Scannell 2/19
Winter Reserve (Winter Reserve 2) 
BWCC Division 1 4 22 Nov 20 East Belmont Deb
2/48  
def Geelong West Finnemore
9/46(cc)  B Gaylor 3/5 K Long 3/5
Winter Reserve (Winter Reserve 1) 
BWCC South Division 4 22 Nov 20 Geelong West Whitten
4/110  
def by East Belmont Razz
2/139(cc) T Soulsby 33* J Diery 32*  
Bakers Oval 
One Day South (50) Group 1 3 21 Nov 20 Grovedale
65  E Katos 2/10 J WILLIAMS 2/11 J Cooper 2/13 S Harper 2/30
def by East Belmont
6/164(cc) T Smith 52* M Krig 50*  Z Previti 4/36 O Brew 2/25
Grovedale Recreation Reserve 
One Day South (50) Group 2 3 21 Nov 20 East Belmont
8/172  J Green 2/14 M Ingram 2/25 P Kashyak 2/30
def Aireys Inlet
85 P Rossiter 26  
Belmont Common No. 2